درمان روده تحریک پذیر ، آی بی اس ، ibs کشف شد

سندرم روده تحریک پذیر یک بیماری مزمن است . بلاخره درمان روده تحریک پذیر یا همان آی بی اس ibs کشف شد.

در نهایت درمان ibs کشف شد

حتما پایین صفحه را مطالعه بفرمایید

سوال۱-۱۱:منظور از تغییر اجابت مزاج در درمان ibs چیست؟
تغییر در اجابت مزاج شایع ترین و ثابت ترین نشانه در درمان ibs است.به این صورت که معمولا وقتی بیماران درمان ibs برای عنوان این شکایت به پزشک مراجعه میکنند جمله اول آنها این است:
۱٫از یبوست رنج میبرم.
۲٫اسهال من را اذیت میکند.
۳٫گاهی اسهال و گاهی یبوست من را آزار میدهد.
یبوست تنها، اسهال تنها، و یا تر کیبی از هر دو، نشانه های بارز تغییر اجابت مزاج در بیماران درمان ibs میباشد. الگوی سوم یعنی وجود اسهال و یبوست به صورت دوره ای شایعترین نمای بیماری درمان ibs میباشد.

یبوست در ابتدا به صورت دوره ای است و بیمار اظهار می دارد که گاهی در اثر استرس یا بدون دلیل خاصی دچار یبوست می شوم،مدتی در این حال میمانم و مجددا خوب می شوم .

درمان ibs

درمان ibs

با گذشت زمان،معمولا یبوست به صورت پایدار باقی می ماند و گاه آنقدر شدید میشود که به داروهای ملین یا مسهل پاسخ نمیدهد و زور زدن بیمار درمان ibs در هنگام دفع یا خروج مدفوع سفت باعث به وجود آمدن بیماریهای مقعدی مثل هموروئید بواسیر یا فیسور شقاق و ترک خوردگی می شود که علائمی مثل سوزش معده یا خونریزی هم به مشکلات بیمار درمان ibs اضافه می شود.

 درمان ibs

درمان ibs

 

مدفوع گاهی کم قطر وشل می شود.معمولا بیماران روده تحریک پذیر علاوه بر شکایت از تغییر در قوام مدفوع، از احساس عدم تخلیه ناکافی مدفوع هم رنج می برند که این کار باعث می شود گاهی بیمار در یک فاصله کوتاه چندین بار برای تخلیه به توالت برود.

درمان ibs

درمان ibs

در بیمارانی که الگوی یبوست،نشانه اصلی تغییر اجابت مزاج آنها است، گاهی هفته ها و ماهها از یبوست شدید و مقام به مسهل های شاکی هستند و گاهی دوره های کوتاهی از اسهال را تجربه می کنند.
در بعضی از بیماران،اسهال،نشانه اصلی و شکایت اولیه بیماران درمان ibs می باشد.
حجم اسهال در این بیماری خیلی کم است و در اکثر بیماران حجم مدفوع کمتر از ۲۰۰میلی لیتر می باشد.برابر با آنچه در کذشته گفتیم،اسهال شبانه در بیماران آی بی اس وجود ندارد و اگر بیماری مبتلا به اسهال شبانه باشد و یا نیمه های شب در دل همراه با اسهال او را از خواب بیدار کند،باید به فکر تشخیص های دیگر باشیم.
بیماران درمان ibs ،گاهی همراه اسهال خود مقادیر بلغم نیز دفع می کنند که این نکته باعث نامگذاری کولیت بلغمی برای بیمار شده است.

درمان ibs

درمان ibs

به خاطر داشته باشید که اسهال خونی در این بیماری دیده نمی شود و اگر در یک بیمار اسهال،بلغم و خون دفع شد باید به فکر بیماری هایی مثل کولیت اولسروز که یک بیماری التهابی روده با منشا نا مشخص است، باشیم.
البته همان طور که در مطالب قبل عنوان شد گاهی در اثر یبوست مزمن و عبور آزاردهنده مدفوع، بیماری هایی مثل بواسیر یا شقاق به وجود می آید که خونریزی از علائم آن هاست.

امیدواریم که درمان ibs هرچه زودتر کشف شود.

 

 

امیدواریم که درمان ibs هرچه زودتر کشف شود.

امیدواریم که درمان ibs هرچه زودتر کشف شود.

 

مطالب بعضی از دوستان مبتلا به بیماری ibs

دوستان ibs ای عزیز

سلام

اخیراً با دو مورد از مکمل هایی دارویی آشنا شده ام که هر دو این مکمل ها در شرح مزایای خود به درمان ibs اشاره ای داشته اند. اولی با نام  فوربیوکپ است که روزی یک تا سه قرص باید مصرف شود و دیگری هم الان اسمش یادم نیست ؛ اما قرصی برپایه آلوئور می باشد  که روزی سه عدد باید استفاده شود.

آیا از شما بیماران عزیز کسی برای درمان ibs از این داروها استفاده کرده است؟ با توجه به اینکه بیماری ibs نوعی ناهماهنگی و اختلال بین مغز و سیستم گوارش است ، آیا در درمان ibs می تواند موثر باشد درحالیکه راه حلی برای مغز ندارد؟ بسیار ممنون و متشکر می شوم تجربه و نظر شما را در این مورد بدانم. امیدوارم که هرچه زودتر درمان ibs کشف شود.

ممنون

……………………………………………………………………………………..

با سلام خدمت ibs های عزیز

من ۲۸ سال سن دارم و الان ۷ ساله که ibs دارم. برای درمان ibs هرکجا که بگيد رفتم ولی باز برگشتم به خودم ، درواقع این رو باید یادآور باشم که هم درد و هم درمان درون خودمونه.

و اما روشی که من برای درمان ibs استفاده کردم:

 

همیشه سعی ميكنم آروم و بي تفاوت باشم ، خودم رو درگیركار و درس كردم. از هر چیزی که باعث استرس میشه مانند

فكر كردن به آينده يا هر موضوعي دیگر كه باعث ایجاد اضطراب در من میشه به شدت دوري ميكنم. میزان مهم بودن موضوع هم اصلا برام مهم نیست ، اول از همه خودم هستم که مهم ام. وقت هایی که حالم بد بشه هيچي نمیتونه حالم رو بهترکنه پس كلا تا جایی که میتوانید بي خيال باشيد.

فست فود و سيگار و چاي رو از رژيم غذايي تون در کل حذف كنيد. شما میتوانید به جاش از گل گاو زبون یا چاي بابونه ياس استفاده کنید.

حتما ورزش رو تو برنامه روزمره تون قرار بدهید ، مخصوصا به نظر من شنا در درمان ibs  بسیار تاثیر گذار است.

من نزدیک به ۱۰ روزه که مكمل ملاتونين استفاده میکنم. اغلب داروخانه ها این مکمل رو دارند. این مکمل هورمون خواب بدون هيچ ضرر و عوارضي است چون بيشترین دليل استرس واضطراب و بد خوابي ما كمبود ترشح اين هورمون تو بدنه ماست.

همیشه سعی کنید صبح تون رو با روحيه خوب آغاز كنيد و حتما شب قبل از این که بخوابید مديتيشن كنيد.

من با رعايت اين موارد تونستم تا حد زيادي درمان ibs رو در خودم ایجاد کنم و بيماريم رو كنترل كنم ، ولی خوب گاهي اوقات هم كنترل از دستم در ميره و بيماريم عود ميكنه.

به هرحال بهتره این شرايط رو بپذيریم و همگی برای درمان ibs تلاش کنیم.

در ادامه مطالبم هم اين رو بگم که يه وقت فکر نکنید که از روی شكم سيري این مطلب رو نوشتم. من مطمئن ام که هيچ كدوم نصف مشكلات من رو نداريد. ما ۱۷ سال مستاجربودیم . پدرم فوت كرد. من همیشه تو دبيرستان يك المپيادي بودم.تصمیم گرفتم که درس نخونم . برای مخارج خونه کار میکردم و با كارگري پول در می اوردم ، هركاري هم که فکرش رو بکنی كردم. الان هم كه كار ميكنم وهم درس ميخونم وهم خرج خونه رو میدم با يه مادر پير و بيمار و يه خواهر دم بخت.

این هم بماند كه خودم هم بيمارهستم.  پس خواهش ميكنم شجاع و با ايمان به خداوند بزرگ به جلو بريد و واسه خوب شدن و درمان ibs تلاش کنید. اگه خدا بخواهد كه درمان قطعي ibs هم به زودي کشف میشه و همه درمان ميشيم. باید ببخشيد واسه پرحرفيام.

از همتون ممنونم.

 

 

 

 

دوستان عزیز خودم سلام 

من حجت رمضانی هستم . من هم مثل شما عزیزان دچار به این بیماری بودم و سختی های زیادی رو تحمل کردم  ولی الان نزدیک به یک سال است درمان شدم.

من درمان این بیماری رو پیدا کردم  و این سایت را طراحی کردم تا به همه آی بی اسی ها در سراسر ایران عزیز کمک کنم.

ibs

.

زندگی تازه شروع شد ، ممنون از همه شما

1 دیدگاه به ثبت رسیده است .

 1. […] علل دیگری هم دارد که مهمترین آنها بلع هوا توسط بیماران درمان ibs به علت آه کشیدن فراوان،تند غذا خوردن،صحبت کردن به […]

مشترک خبرنامه شوید

 • RSS
 • Delicious
 • Digg
 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Youtube

نظرات بازدید کنندگان

دوستان عزیز لطفا نظرات خودتون رو در مورد مقاله ای ...

درد احشایی در بیمارا

افزایش حساسیت احشایی آوران : حس پذیری در دستگاه گوارش ...

پاتوفیزیولوژی درمان

پاتوفیزیولوژی روده تحریک پذیر مشخص نیست. فاکتورهای غیرمحیطی و ارثی می ...

بیماران بالای 50 سال

توصیه میشود که بیمار از نظر بیماری سلیاک ( بررسی ...

برخورد تشخیصی درمان

بعضی از پزشکان تاکید دارند که موضوع علل ارگانیک ایجاد ...

بروز رسانی های تویتر

No public Twitter messages.

حامیان

 • ماندگار وب
 • انجمن های پشتیبانی وردپرس پارسی
 • تبلیغات
 • تبلیغات