شدت درد شکمی در بیماری روده تحریک پذیر می تواند از یک درد خفیف تا یک درد شکمی ناتوان کننده تغییر کند .
علاوه بر تغییر کردن درد شکمی در بیماران مبتلا به روده تحریک پذیر ، برخی نمودهای بالینی درد شکمی با روده تحریک پذیر همخوانی ندارد که در این مواقع بررسی سریع برای علت های ارگانیک درد شکمی ضروری است. از این علت ها می توان به: درد شکمی همراه با بی اشتهایی، سوء تغذیه و کاهش وزن اشاره کرد.
این علائم در افراد مبتلا به بیماری روده تحریک پذیر  بسیار نادر است مگر اینک ...

در نبودن هرگونه مارکر بیولوژیک برای تشخیص بیماری  روده تحریک پذیر ، تلاش هایی برای استاندارد کردن معیارهای تشخیصی بیماری درمان ibs  طبق شکایات بالینی صورت گرفته است. این تلاش برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ توسط Manning صورت گرفت . این شکایات شامل دفع موکوس و احساس دفع ناکافی ، رفع درد شکمی بعد از اجابت مزاج ، مدفوع شل و مکرر با شروع درد شکمی می شدند . در گزارش بعدی طبق استفاده از این شکایات در ۳۶۱ بیمار سر پایی بود که در نهایتاً ۸۱ نفر از آنها بیماری سندرم روده تحریک پذیر  ...

روده تحریک پذیر  دارای چهار زیر گروه میباشد که در زیر مشخص شده است:
اول ، سندرم روده تحریک پذیر   یبوستی است (که در بیشتر از ۲۵% اوقات مدفوع بیمار سفت یا توده ای میباشد و در کمتر از ۲۵% موارد مدفوع اسهالی میباشد).
گروه دوم ، روده تحریک پذیر اسهالی می باشد (در بیشتر از ۲۵% موارد مدفوع اسهالی میباشد و در کمتر از ۲۵% موارد مدفوع خشک یا توده ای می باشد).
گروه سوم ، روده تحریک پذیر   مختلط است (در بیشتر از ۲۵% موارد مدفوع خشک یا توده ای می با ...

بیماری روده تحریک پذیر را می توان یکی از بیماری های شایع گوارشی نام برد که بخش قابل توجهی از جامعه را درگیر خود کرده است و در جامعه شایع شده است. این بیماری همراه با درد مزمن شکمی و تغییرات در اجابت مزاج همراه خواهد بود. این بیماری در زنان شایع تر از مردان است و از ماهیتی مزمن برخوردار است .در این بیماری از نظر ارگانیک نوشته ی خاصی وجود ندارد اما دردهایی مزمن مانند اسهال،درد شکمی، یبوست یا نفخ موجود در این بیماری، کیفیت زندگی افرادی که به این بیماری مبتلا شده اند را تحت تأثیر قرار داده است به ...